Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowoczesny sposób oszczędzania wody

Nowoczesny sposób oszczędzania wody fotolia.pl

Problem stale kurczących się zasobów wody na świecie z każdym rokiem staje się coraz bardziej palący. Pomysł na to, jak przeciwdziałać temu zjawisku, zapoczątkowany w Szwecji, może być szansą na skuteczne oszczędzanie wody.

Nowatorskie rozwiązanie mające na celu oszczędzanie zasobów wodnych ogranicza poziom zużycia wody, nie obniżając jednocześnie komfortu życia ludzi. Zasada działania systemu opiera się na mieszaniu wody z powietrzem.

System został opatentowany i przystosowany do funkcjonowania w określonej grupie produktów - słuchawkach prysznicowych, perlatorach umywalkowych oraz zlewozmywakowych), dzięki czemu jest on ogólnodostępny.

Uzyskiwana oszczędność wody jest możliwa dzięki zastosowaniu mechanizmu redukującego jej przepływ oraz specjalnej dyszy napowietrzające, skutecznie mieszającej wodę z powietrzem. Rozwiązanie pozwala na ograniczenie wydatkowanego strumienia wody przy jednoczesnym zwiększeniu jego objętości oraz siły spłukiwania.

Oszczędność wody to nie tylko większe zasoby, ale również oszczędności finansowe.

Z rozwiązania mieszania wody z powietrzem skorzystało już wiele instytucji, które zwracają uwagę na realne oszczędności zarówno finansów, jak i wody. Powyższe rozwiązanie zostało wykorzystane m.in. Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, Narodowym Instytucie Kardiologii, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie czy Gminie Tarnów.

Więcej szczegółów na temat systemu można znaleźć na stronie: alkada.pl 

 

Wt., 19 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska