Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W najbliższych latach będziemy dysponowali dużymi środkami na cyfryzację

W najbliższych latach będziemy dysponowali dużymi środkami na cyfryzację fotolia.pl

Polska na tle innych państw europejskich cechuje się bardzo dobrze rozwiniętą siecią mobilnego dostępu do internetu, jednak w zakresie dostępności stacjonarnej – mimo zauważalnego wysiłku poczynionego w ciągu ostatnich lat, zarówno finansowego, jak i regulacyjnego – wciąż występuje problem tzw. „białych plam”.

Eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców podkreślają, że brak dostępu do szybkiego internetu w dobie postpandemicznej oznaczać będzie nie tylko wolniejszy rozwój gospodarczy regionu i brak uczestnictwa w procesach takich jak czwarta rewolucja przemysłowa, lecz również radykalne ograniczenie możliwości korzystania z podstawowych usług publicznych, dóbr kultury, czy możliwości interakcji zewnętrznych - czytamy w raporcie.

Na inwestycje w infrastrukturę dla szybkiego internetu będziemy mogli w najbliższym czasie przeznaczyć gigantyczne środki z europejskiego Funduszu Odbudowy. Na komponent dotyczący transformacji cyfrowej zdecydowano przeznaczyć niemal 5 mld euro – 2,8 mld w części grantowej i 2,1 mld w części pożyczkowej.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców podaje, że aby skutecznie zrealizować cele związane z transformacją cyfrową, konieczny będzie jednak dialog z rynkiem. Kluczowi gracze, którzy byliby skłonni realizować inwestycje infrastrukturalne, potrzebują jednak stabilności i przewidywalności regulacji.

Więcej informacji tutaj. 

Źródło: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Wt., 8 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła