Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak przebiegała dystrybucja środków w ramach RFIL? Zapraszamy do lektury Analizy samorządowej

Jak przebiegała dystrybucja środków w ramach RFIL? Zapraszamy do lektury Analizy samorządowej .

Podział środków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wzbudzał spore emocje w samorządach. Jak rzeczywiście wyglądała dystrybucja środków finansowych w poszczególnych naborach? Właśnie to zagadnienie jest tematem kolejnej publikacji w ramach Analiz samorządowych. Jego autorami są eksperci Związku Powiatów Polskich – Ewelina Kocemba i Rafał Rudka.

W analizie przedstawione zostały wyniki zarówno naboru z grudnia 2020 r., jak i ujęto zestawienie horyzontalne całego programu.

Publikację podzielono na dwie części - pierwsza z nich dotyczy zobrazowania dystrybucji środków w ramach drugiego naboru do RFIL (nabór wniosków zakończył się 28 grudnia 2020 r.), natomiast druga obrazuje wyniki w odniesieniu do wszystkich dotychczasowych na­borów, które prowadzone były od 24 lipca 2020 r. (od momentu opublikowania Uchwały nr 102 Rady Mini­strów z dnia 23 lipca 2020 r. w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego) do 31 marca 2021 r. – kiedy to opublikowane zostały wyniki grudniowego naboru.

Dokonując analizy, autorzy bazowali na danych pochodzących z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, informacjach o wynikach ww. naboru dostępne i opublikowane 31 marca 2021 r. na stronach poszczególnych Urzędów Wojewódzkich, a także na danych pozyskanych z powiatów i miast na prawach powiatu. Przeanalizowano również, jak podział środków finansowych przełożył się na przynależność polityczną poszczególnych starostów.

Z pełną analizą mogą Państwo zapoznać się tutaj.

Śr., 28 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska