Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dalsze kroki w sprawie ochrony zdrowia i oświaty. Odbyła się kolejna wideokonferencja Zarządu ZPP

Dalsze kroki w sprawie ochrony zdrowia i oświaty. Odbyła się kolejna wideokonferencja Zarządu ZPP .

25 listopada odbyło się kolejne spotkanie członków Zarządu Związku Powiatów Polskich w formie zdalnej. Wideokonferencji przewodniczył Prezes Zarządu Andrzej Płonka. Starostowie dyskutowali o najistotniejszych kwestiach dla powiatów – ochronie zdrowia i oświacie.

Związek Powiatów Polskich już od jakiegoś czasu zabiega o spotkanie z Ministrem Zdrowia. Jego data została wyznaczona na poniedziałek, 30 listopada. Udział w nim weźmie jednak nie sam Minister, a reprezentant resortu, Maciej Miłkowski. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich korporacji samorządowych. Zostaną na nim poruszone takie sprawy jak m.in. mniejszy udział samorządów w środkach z NFZ.

Mówiono również o tym, że w czwartek odbędzie się też wewnętrzne spotkanie dotyczące Domów Wczasów Dziecięcych organizowane przez Biuro ZPP.

Zdaniem Zarządu ZPP bardzo istotną kwestią są też zmiany w sieci szpitali. Pomysł został na razie zawieszony.

Poruszona została również sprawa podziału rezerwy.

Podczas wideokonferencji Zarządu ZPP padła też propozycja, by w trybie pilnym podjąć temat przygotowania placówek do szczepień, które są planowane. Należy zadać pytanie, kto będzie realizował to zadanie.

Zasygnalizowano też problemy z pobieraniem osocza ozdrowieńców.

Samorządy w dalszym ciągu czekają też na rozstrzygnięcia co do środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wybrzmiały także echa po spotkaniu z Wicemarszałek Senatu Gabrielą Morawską-Stanecką. Jedną z istotniejszych wiadomości jest to, że pojawiła się nowelizacja ustawy o zawodzie farmaceuty, która ma dopuścić przedstawicieli tego zawodu do wykonywania szczepień antycovidowych.

Śr., 25 Lst. 2020 0 Komentarzy
Małgorzata Orłowska
sekretarz redakcji Małgorzata Orłowska