Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Seminarium "Budżet partycypacyjny dla początkujących"

Seminarium fotolia.pl

,,Budżet partycypacyjny dla początkujących” - to tytuł seminarium, które planowane jest na 13-14 stycznia, a odbędzie się w Warszawie. Celem spotkania będzie przekazanie uczestnikom wiedzy pomocnej w organizacji oraz wdrożeniu procesu budżetu partycypacyjnego/obywatelskiego w ich społecznościach.

W seminarium udział mogą wziąć przedstawiciele samorządów miast, w których w najbliższym roku planowane jest uruchomienie procedury budżetu partycypacyjnego po raz pierwszy, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz aktywni mieszkańcy takich miejscowości. Organizatorom zależy na zgromadzeniu osób, które mogą stanowić wsparcie dla lokalnych władz w trakcie przygotowywania i przeprowadzenia procesu partycypacyjnego w ich w mieście.

Seminarium będzie miało charakter warsztatowo-prezentacyjny. 

Podczas niego uczestniczy będą rozmawiali na temat tego, jak najlepiej zorganizować i przeprowadzić budżet partycypacyjny/obywatelski. Będą mieli okazję wspólnie zastanowić się czy w ogóle takie mechanizmy są w samorządach potrzebne i czy można stawiać przed nimi bardziej długofalowe cele niż współdecydowanie o wydatkowaniu środków w poszczególnych latach budżetowych.

Za punkt wyjścia do rozmowy potraktowany zostanie niedawno wydany przez Fundację ,,Stocznia” dokument ,,Standardy procesów budżetu partycypacyjnego w Polsce” (dostępny w wersji elektronicznej TUTAJ).

Ponadto, podczas seminarium swoimi doświadczeniami dotyczącymi organizacji budżetu partycypacyjnego/obywatelskiego i jej praktycznymi aspektami podzieli się Monika Michniewicz kierująca Biurem Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miejskiego w Olsztynie odpowiedzialnym za prowadzenie procesu w mieście.

W trakcie seminarium uczestniczy zastanawiać się także będą w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne narzędzia technologiczne w procesach budżetów partycypacyjnych /obywatelskich. Podczas seminarium zaprezentowane zostaną przykłady zagranicznych i krajowych internetowych platform wspierających mechanizmy BP.

Osobno omówiona zostanie kwestia ewaluacji budżetów partycypacyjnych/ obywatelskich.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line, w terminie do 3 stycznia. Formularz dostępny jest TUTAJ.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na seminarium, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podjęcia  decyzji o ostatecznej liście uczestników dopiero po upływie terminu nadsyłania zgłoszeń.

Seminarium odbędzie się w dniach 13-14 stycznia (wtorek-środa) w Warszawie, w siedzibie Pracowni Badań i Innowacji Społecznych ,,Stocznia” przy ul. Brackiej 20b. Początek we wtorek 13 stycznia o godz. 11.00, a zakończenie następnego dnia ok. godz. 15. 00.

Pytania dotyczące seminarium prosimy kierować drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (22) 100 55 94.

Niedz., 28 Gr. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka