Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niepotrzebna choinka po świętach?

Niepotrzebna choinka po świętach? fotolia.pl

Po świętach Bożego Narodzenia pozostały już tylko wspomnienia i świąteczne choinki w naszych domach, z których powoli, zaczynają lecieć igły. Co zrobić z choinką, której już nie potrzebujemy? – podpowiadamy w artykule.

Jeżeli nasza choinka jest w doniczce i ma korzenie, możemy ją posadzić w przydomowym ogródku lub w lesie. Gdy nasze drzewko już się wysłuży, należy je umieścić w jasnym i możliwie chłodnym pomieszczeniu – najlepiej ok. 10°C. Trzeba je regularnie podlewać do wiosny, ale nie wolno wystawiać na dwór, bo może zmarznąć! Wraz z nadejściem wiosny i brakiem minusowych temperatur, drzewko można posadzić w ogrodzie.

Drzewka sadzimy w ogrodzie w okresie końca marca/początku kwietnia. Podczas przesadzania rośliny dół należy dokładnie zasypywać ziemią, polewając wodą. W ten sposób nie powstaną wolne przestrzenie, które mogłyby spowodować wysuszenie korzeni. Trzeba też uważać podczas ugniatania ziemi, aby nie uszkodzić bryły.

W przypadku ściętego drzewka, nie należy go wyrzucać pod blok czy do lasu. Drzewko pomimo tego, że jest biodegradowalne nie powinno zostać wyrzucone byle gdzie. Choinkę należy rozdrobnić - odciąć gałązki, a pień pociąć na mniejsze części. Pozostałości możemy użyć, jako nawóz pod roślinami w ogrodzie.

Choinki można zostawić także przy kontenerze, przy czym nie powinno się ich wrzucać do środka kosza. Zużyte drzewko należy zapakować do worków lub przewiązać sznurkiem.

Pon., 4 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek