Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Strzelnica w powiecie – sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie

Strzelnica w powiecie – sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie fotolia.pl

Do 15 grudnia samorządy mogą składać oferty w konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej na dofinansowanie budowy klasycznej strzelnicy wielkogabarytowej. Można na ten cel pozyskać nawet do 5 milionów złotych dofinansowania.

Jaki rodzaj strzelnicy?

W konkursie ofert samorządy mogą wybierać pomiędzy pięcioma wariantami strzelnic. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim rozmiarem. W grę bowiem wchodzi wybudowanie strzelnicy 50, 100, lub 200-metrowej. Samorządy mogą w tym wypadku zdecydować się na wersje podstawowe i rozbudowane. Oprócz tego można ubiegać się o dofinansowanie budowy strzelnic najbardziej zaawansowanych technologicznie – krytej, częściowo krytej lub modułowej oraz odkrytej strzelnicy wieloosiowej. Wybór konkretnego wariantu zależy m.in. od potrzeb społeczności lokalnej, możliwości finansowych samorządu koniecznych do pokrycia wkładu własnego oraz wielkości posiadanej nieruchomości, na terenie której stanie strzelnica.

Dla kogo strzelnica?

Celem konkursu jest rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce, z myślą o wykorzystaniu jej pod kątem szkolenia żołnierzy, organizacji proobronnych, klas wojskowych, a także osób zainteresowanych zdobyciem umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią. Priorytetem projektu „Strzelnica w Powiecie” jest finansowanie projektów w powiatach, w których stacjonują jednostki wojskowe, prowadzone są klasy wojskowe, a także brak jest strzelnic garnizonowych. Zakres finansowania obejmuje roboty budowlane, prace przygotowawcze, a także wyposażenie strzelnicy. Zadanie budowy strzelnicy może być realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego. Wymagany jest wkład własny jednostki samorządowej w wysokości 20% całkowitego kosztu realizacji. Dana jednostka samorządowa musi też posiadać tytuł prawny do dysponowania daną nieruchomością do końca 2033 roku.

Gdzie składać dokumenty?

Podmioty, które chcą wziąć udział w konkursie, mogą składać oferty do 15 grudnia 2021 roku, wyłącznie w formie papierowej na adres Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 21 stycznia 2022 roku.

Strzelnica w Lipinach

Jednym z pierwszych obiektów wybudowanych na podstawie poprzedniego konkursu ofert MON jest strzelnica w Lipinach. Ten oddany do użytku w kwietniu tego roku obiekt, wyposażony w 6 torów strzeleckich z możliwością oddawania strzałów na maksymalną odległość 100 m, wybudowany został w rekordowym czasie 76 dni. Z infrastruktury strzeleckiej cieszą się już okoliczni kadeci z Zespołu Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej oraz pasjonaci skupieni w uczniowskim kole strzeleckim.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje na temat konkursu ofert, w tym specyfikacje obiektów, terminy prac, wykaz koniecznej dokumentacji można sprawdzić pod adresem: www.bityl.pl.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej skorzystaj z infolinii – 261 877 723.

Śr., 13 Prn. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska