Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powiat Złotoryjski zasila grono Związku Powiatów Polskich

Powiat Złotoryjski zasila grono Związku Powiatów Polskich .

Związek Powiatów Polskich powiększył swoje grono o nowego członka – Powiat Złotoryjski.

Siłą Związku Powiatów Polskich – ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej powiaty i miasta na prawach powiatu – są jego członkowie. Związek od lat wspiera samorząd terytorialny i dba o wspólne interesy powiatów. Z kolei członkostwo w Związku to kształtowanie wspólnej polityki, promocja powiatów i okazja do wymiany doświadczeń.

Powiaty i miasta na prawach powiatu zintegrowane w Związku Powiatów Polskich mają okazję do podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz rozwoju a także upowszechnianie rozwiązań w zakresie zarządzania.

Wspólnota samorządowa jest tym bardziej cenna i potrzebna w sytuacji kryzysowej, jaką niewątpliwie wywołała pandemia COVID-19.

Tym bardziej cieszy, że Związek Powiatów Polskich powiększył swoje grono o Powiat Złotoryjski, jeden z dwudziestu sześciu powiatów ziemskich województwa dolnośląskiego, kompletując w ten sposób pełną reprezentację powiatów-członków tego województwa.

Terytorium powiatu zamieszkuje ponad 44 tysiące mieszkańców.

Powiat Złotoryjski, położony w województwie dolnośląskim powstał na kanwie reformy administracyjnej w 1990 roku. W skład powiatu wchodzą gminy miejskie: Wojcieszów i Złotoryja, gminy wiejsko-miejskie: Świerzawa, gminy wiejskie: Pielgrzymka, Zagrodno, Złotoryja oraz miasta: Wojcieszów, Złotoryja i Świerzawa.

Związek Powiatów Polskich jest najbardziej powszechną ogólnopolską korporacją samorządową. Aktualnie należy do niego 305 samorządów powiatowych.

Czw., 11 Lt. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska