Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Spotkanie informacyjne o naborze wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

Spotkanie informacyjne o naborze wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 fotolia.pl

17 stycznia 2024 r. został uruchomiony nabór wniosków na dofinansowanie projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027.
Program ten stanowi doskonałą platformę do realizacji międzynarodowych projektów, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia mieszkańców. W projektach mogą wziąć udział organizacje publiczne i prywatne, co jest okazją dla jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski.

Dotychczas 114 polskich partnerów skorzystało z dofinansowania. Przykładami finansowanych działań jest m.in.:

  • Miasto Gdańsk, które przygotuje się do wykorzystania dronów w planowaniu zielonej i inteligentnej mobilności w mieście.
  • Politechnika Warszawska z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodno-Kanalizacyjnym z Warszawy - sprawdzają, jak ponownie wykorzystać wodę oczyszczoną ze ścieków.
  • Świętokrzyska Gmina Bieliny - współpracuje w międzynarodowym projekcie dotyczącym cyfryzacji bioprzedsiębiorstw na obszarach wiejskich.

Partnerstwo w projekcie to szansa na promocję na arenie międzynarodowej oraz na wprowadzenie rozwiązań, które sprawią, że polskie regiony będą neutralne dla klimatu, a usługi publiczne będą innowacyjne i dostosowane do potrzeb społeczeństwa. Dofinansowanie projektów wynosi 80% z EFRR.

Spotkanie informacyjne o naborze odbędzie się online 8 lutego br. w godzinach 10.00-14.00. więcej informacji o spotkaniu dostępnych pod linkiem: www.ewt.gov.pl

Źródło: MFiPR

Czw., 25 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła