Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich”

„Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” fotolia.pl

Członkinie i członkowie Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) z 12 powiatów mogą wziąć udział w pilotażowym projekcie „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich”. Celem projektu jest dostosowanie uczestniczek i uczestników szkoleń do życia w nowej rzeczywistości powstałej w związku z epidemią COVID-19, a wymagającej od nich większych kompetencji cyfrowych, dzięki którym będą mogli w pełni uczestniczyć w wielu dziedzinach życia i korzystać z usług online.

Projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” jest przeznaczony dla członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenów objętych pilotażem w następujących powiatach:

 • województwo mazowieckie: pułtuski, garwoliński, ostrowski;
 • województwo lubelskie: biłgorajski;
 • województwo kujawsko-pomorskie: włocławski, toruński;
 • województwo świętokrzyskie: konecki;
 • województwo dolnośląskie: oleśnicki;
 • województwo zachodniopomorskie: łobeski;
 • województwo podlaskie: łomżyński;
 • województwo małopolskie: tarnowski;
 • województwo lubelskie: rycki.

Projekt ma na celu zachęcenie członkiń oraz członków KGW do zaprezentowania swoich wyrobów internetowym odbiorcom.

Realizowane w ramach projektu, bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych dla Gospodyń i Gospodarzy, którzy chcą zacząć korzystać z Internetu lub rozpocząć działalność w sieci ruszają już w październiku br.

W ramach warsztatów realizowanych w podziale na grupy o różnym poziomie zaawansowania będzie można nauczyć się praktycznej obsługi sprzętu, jak i korzystania z sieci, komunikacji internetowej czy załatwiania spraw w formie online.

Uczestnicy projektu, oprócz możliwości udziału w bezpłatnych szkoleniach otrzymają na własność tablety.

Liderem projektu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Partnerem projektu jest „Edukacja Bez Barier – Fundacja Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce”.

Wsparcie organizacyjne i merytoryczne projektu zapewniają Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Obecnie trwa rekrutacja na warsztaty, które przewidziane są dla Kół Gospodyń Wiejskich w dwunastu powiatach: pułtuskim, garwolińskim, ostrowskim, biłgorajskim, włocławskim, koneckim, oleśnickim, toruńskim, łobeskim, łomżyńskim, tarnowskim oraz ryckim.

Rekrutacja trwa do 15 października 2022 r. lub wcześniejszego wyczerpania wolnych miejsc.

Na zajęcia można się zapisać się poprzez:

 1. 1. Zgłoszenie do lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, telefonicznie pod numerem 22 112 04 88.
 2. 2. Kontakt z powiatowym Pełnomocnikiem ds. KGW właściwym ze względu na miejsce zarejestrowania Koła lub poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się TUTAJ.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-20.

Źródło: Fundacja Edukacja Bez Barier

Pt., 30 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś