Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Weź udział w kongresie Smart Metropolia "Inteligentny samorząd"

Weź udział w kongresie Smart Metropolia fotolia.pl

6 września br. w Gdańsku odbędzie się 9. edycja kongresu Smart Metropolia pn. „Inteligentny samorząd”. Podczas tegorocznego wydarzenia poruszane będą zagadnienia związane z rolą samorządu w polityce państwa, wyzwaniach w obszarze transportu, działaniach na rzecz budowania społeczności i włączania cyfrowego, a także o inteligentnych technologiach i rozwiązaniach dla samorządów.

Kongres zbiega się z 10. rocznicą powołania Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), w związku z tym wydarzenie to będzie okazją do podsumowania dekady współpracy między samorządami na Pomorzu oraz do wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych polskich metropolii. Partnerem wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Unia Metropolii Polskich oraz Instytut Metropolitalny. Z udziałem polityków, ekspertów i praktyków zostanie przeprowadzona dyskusja o przyszłości na rzecz inteligentnego rozwoju sieci metropolii, miast i miasteczek.

Wydarzeniami towarzyszącymi podczas kongresu Smart Metropolia będą również otwarte posiedzenia zespołów parlamentarnych podejmujących w bieżącej działalności zagadnienia związane z samorządem terytorialnym oraz obszarami metropolitalnymi.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie Gala, podczas której wręczone zostaną nagrody Smart Metropolia. Wyróżnienia te trafią do osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla budowania i promowania idei metropolii.

Chęć udziału w konferencji należy zgłosić do 31 sierpnia br. poprzez formularz rejestracyjny. Z uwagi na trwającą pandemię liczba uczestników jest ograniczona, dlatego o udziale w wydarzeniu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Pt., 20 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska