Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jakie były nakłady na szpitale w latach 2015-2021 poniesione przez powiaty i miasta na prawach powiatu? Odpowiedź w Analizie samorządowej

Jakie były nakłady na szpitale w latach 2015-2021 poniesione przez powiaty i miasta na prawach powiatu? Odpowiedź w Analizie samorządowej .

W kolejnej publikacji z cyklu Analizy samorządowe ekspertki Związku Powiatów Polskich wykazały, jakie były nakłady powiatów i miast na prawach powiatu na szpitale w latach 20215-2021.

Raport powstał w oparciu o dane ze sprawozdań Rb-28s składanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Publikacja obejmuje analizę wydatków w rozdziale 85111 – szpitale ogólne, w latach 2015-2021.

Jak wskazuje analiza, w wydatkach powiatów i miast na prawach powiatu dominowały wydatki majątkowe. Na szpitale ogólne w określonym okresie czasu powiaty i miasta na prawach powiatu wydatkowały przeszło 5,8 mld zł.

W analizie przedstawiono również, ile wydatkowano na przestrzeni lat na inwestycje, dotacje celowe na sfinansowanie i dofinansowanie kosztów inwestycji i zakupów inwestycyjnych oraz pomoc finansową na inwestycje.

Wskazano również, że w przypadku wydatków bieżących szczególną uwagę warto poświęcić wydatkom na pokrycie ujemnego wyniku finansowego oraz zobowiązań szpitali.

Kolejna już analiza Związku Powiatów Polskich to przejrzysty zbiór szczegółowych danych pozyskanych ze sprawozdań JST.

Autorkami analizy są: Bernadeta Skóbel, Katarzyna Sekuła i Ewelina Kocemba.

Z pełną treścią analizy można zapoznać się tutaj.

Pt., 13 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska