Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany dotyczące szpitali będących na IV poziomie zabezpieczenia COVID-19

Zmiany dotyczące szpitali będących na IV poziomie zabezpieczenia COVID-19 fotolia.pl

1 czerwca br. wchodzi w życie Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jak wskazano w uzasadnieniu do Zarządzenia, w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej, w tym obserwowanym w ostatnich tygodniach spadkiem liczby hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 w niniejszym zarządzeniu uchyla się przepisy regulujące zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale będące na IV poziomie zabezpieczenia COVID-19.

Powyższe działanie ma pozwolić podmiotom wskazanym dotychczas na IV poziomie zabezpieczenia COVID-19, na powrót do pełnej działalności poprzez proces uwalniania łóżek przeznaczonych dotychczas dla pacjentów z COVID-19.

Propozycje zawarta w Zarządzeniu jest powiązana z wznowieniem od 4 maja 2021 r. realizacji świadczeń wykonywanych planowo, uprzednio zawieszonej w związku z minimalizowaniem ryzyka transmisji infekcji COVID-19 oraz potrzebą zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego udzielenia świadczenia.

Z Zarządzeniem, załącznikiem do Zarządzenia oraz uzasadnieniem można zapoznać się poniżej. 

Załączniki:
Pobierz ten plik (2021_94_DSOZ - załącznik do zarządzenia.pdf)Załącznik do Zarządzenia992 kB
Pobierz ten plik (2021_94_DSOZ-uzasadnienie.pdf)Uzasadnienie114 kB
Pobierz ten plik (2021_94_DSOZ_zarządzenie.pdf)Zarządzenie85 kB
Sob., 29 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka