Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z wytycznymi MEN, GIS i MZ

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z wytycznymi MEN, GIS i MZ fotolia.pl

Ze względu na wciąż trwającą pandemią COVID-19, organizatorzy letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w bieżącym roku otrzymali wytyczne co do bezpieczeństwa i minimalizowania ryzyka zakażenia. Wytyczne zostały opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia.

W tym roku podczas wakacji organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży będzie możliwa, jednak konieczne będzie zastosowanie się do wytycznych, a także przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Wytyczne dla organizatorów zostały podzielone na cztery części:

  • Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas wypoczynku. 
  • Zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku. 
  • Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę o pracę, umowę cywilno-prawną lub umowę wolontariacką dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
  • Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u osoby mającej kontakt w ciągu ostatnich 10 dni z osobą zakażoną koronawirusem.

Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi specjalną bazę, do której organizatorzy mogą zgłaszać zorganizowany wypoczynek. Wpisanie do bazy ma zagwarantować wiarygodność organizatora wycieczki, który musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. Baza wypoczynków na tegoroczne wakacje znajduje się na stronie: wypoczynek.mein.gov.pl 

Pełna treść wytycznych dla organizatorów wypoczynków jest dostępna na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Źródło: MEiN

Czw., 27 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska