Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wytyczne sanitarne dla instytucji kultury

Wytyczne sanitarne dla instytucji kultury fot. pixabay.com

Wraz z dniem 1 lutego br. do działalności będą mogły powrócić muzea i galerie sztuki. Ich otwarcie będzie możliwie jednak z zachowaniem rygoru sanitarnego. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udostępniło wytyczne dla instytucji kultury.

W instytucjach kultury będzie mogła przebywać jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych (1 os./15 m2). Decyzja o otwarciu muzeum i innych instytucji pozostaje każdorazowo w kompetencji ich dyrektorów działających w uzgodnieniu z ich organizatorami/założycielami.
Zasady pracy muzeów i galerii sztuki powinny uwzględniać obowiązujące przepisy prawa dotyczące liczby osób, mogących uczestniczących w stacjonarnych formach aktywności.

Ministerstwo przypomina jednak, że pozostałe instytucje kultury, takie jak teatry, filharmonie, opery, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i biblioteki mogą niezmiennie prowadzić działania związane z przygotowaniem wydarzeń artystycznych (w tym próby i ćwiczenia), dokonywać nagrań oraz realizować aktywności z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość bez udziału publiczności. Decyzje dotyczące ewentualnego ich otwarcia dla widzów i odwiedzających podejmuje minister zdrowia w oparciu o szczegółową analizę sytuacji epidemicznej.

Ze szczegółowymi wytycznymi można zapoznać się tutaj.

Czw., 28 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek