Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Więcej niż 5 osób podczas spotkań w domach tylko w przypadku osób zaszczepionych na COVID-19

Więcej niż 5 osób podczas spotkań w domach tylko w przypadku osób zaszczepionych na COVID-19 fotolia.pl

21 grudnia 2020 roku opublikowane zostało rozporządzenie, które reguluje kwestie nowych, dodatkowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Określone zostały w nim m.in. zasady dotyczące przemieszczania się i limitu osób mogących brać udział w spotkaniach domowych.

Zakaz organizowania w domach imprez i spotkań powyżej 5 osób został przedłużony do odwołania. Jest jednak jedna ważna zmiana – do powyższego limitu osób nie będą zaliczani ci, którzy poddadzą się szczepieniu na COVID-19.

Istotne zmiany czekają nas też 31 grudnia, w Sylwestra. Zgodnie z tekstem rozporządzenia, od godziny 19:00 do 6:00 rano 1 stycznia 2021 roku nie będzie możliwe przemieszczanie się na terenie Polski. Istnieją tylko dwa wyjątki: gdy przemieszczanie się jest związane z wykonywaniem czynności służbowych lub gdy wyjście z domu podyktowane jest zaspokojeniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami dnia codziennego.

Do 17 stycznia 2021 roku zamknięte pozostaną też dyskoteki i kluby nocne, baseny, siłownie i kluby fitness. Znacznie ograniczona została też możliwość nocowania w hotelach. Będą one otwarte jedynie dla pracowników sezonowych, osób wykonujących zawody medyczne, kierowców wykonujących transport drogowy czy dla członków misji dyplomatycznych.

Również do 17 stycznia 2021 roku w godzinach od 8:00 do 16:00 dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna.

Od 28 grudnia 2020r. zamknięte zostaną galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, a także księgarni, sklepów zoologicznych i sklepów budowalnych i meblowych.

Do 17 stycznia zamknięte pozostają restauracje, z wyjątkiem tych, w których istnieje jedynie możliwość zamawiania żywności na wynos.

Wt., 22 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska