Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ostatni dzwonek na zaszczepienie się przeciwko grypie

Ostatni dzwonek na zaszczepienie się przeciwko grypie fotolia.pl

Szczyt zachorowań na grypę ciągle przed nami. Ten przypada w Polsce na okres styczeń-marzec. Grudzień jest więc ostatnim dzwonkiem, aby zaszczepić się w tym sezonie przeciwko grypie.

W tym roku szczepienia na grypę, z uwagi na pandemię Koronawirusa i powszechne obawy przed zachorowaniem, cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Dotychczas na grypę w każdym sezonie szczepiło się około 4% Polaków.

To wzmożone zainteresowanie szczepionką spowodowało, że jej zapasy szybko się wyprzedały i w wielu regionach Polskich niemożliwym był jej zakup. Teraz znowu szczepionki pojawiły się na rynku i nie ma większych problemów z ich dostępnością.

Grypa jest bardzo poważną chorobą, która bywa często bagatelizowana. Zachorowanie na grypę wiąże się z możliwością wystąpienia wielu powikłań. Zaszczepienie się przeciwko grypie, jak podkreślają lekarze, może spowodować szybszą diagnostykę w kierunku zakażenia Koronawirusem. Lekarz, który ma do czynienia z pacjentem gorączkującym lub z pacjentem z objawami grypy, który jest zaszczepiony przeciwko grypie, może szybciej rozpoznać u takiej osoby zakażenie Koronawirusem.

Podobnie jak w poprzednich latach szczepienia przeciwko grypie zaleca się szczególnie seniorom, dzieciom oraz chorym na choroby przewlekłe.

Czw., 17 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek