Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatkowe wynagrodzenie dla ratowników medycznych

Dodatkowe wynagrodzenie dla ratowników medycznych fotolia.pl

Od 1 listopada personel medyczny otrzyma dodatkowe wynagrodzenie w związku ze zwalczaniem epidemii Koronawirusa. Dodatek mają otrzymać: pracownicy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, Izb Przyjęć, zespoły ratownictwa medycznego oraz diagności laboratoryjni.

Minister Zdrowia, poleceniem z 1 listopada 2020 roku, zobowiązał Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 nowym grupom personelu medycznego. W poleceniu zapisano także podwyżkę dodatku o 100%.

Do tej pory dodatkowe wynagrodzenie otrzymują osoby wykonujące zawód medyczny - lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki, ratownicy medyczni, które zajmują się leczeniem pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach II i III poziomu zabezpieczenia.

Od 1 listopada dodatek przysługuje także osobom:

  • wykonującym zawód medyczny w SOR lub izbach przyjęć, zespołach ratownictwa medycznego, w tym lotniczych zespołach ratownictwa;
  • wykonującym czynności diagnostyki laboratoryjnej w laboratoriach przy szpitalach I, II i III poziomu zabezpieczenia, z którymi NFZ podpisał umowę na wykonywanie testów w kierunku SARS-CoV-2.

Dodatkowe wynagrodzenie przysługuje pracownikom medycznym zatrudnionym na umowę o pracę lub na umowę cywilno-prawną.

Maksymalna kwota dodatku nie może być wyższa niż 15 tys. zł. Środki na dodatkowe wynagrodzenie pochodzą z budżetu państwa, z części której dysponentem jest Minister Zdrowia. Narodowy Fundusz Zdrowia odpowiada za przekazanie środków na sfinansowanie dodatkowego wynagrodzenia do placówek medycznych.

Źródło: NFZ 

Wt., 3 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek