Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przechowywanie kart teleporady - projektowana zmiana

Przechowywanie kart teleporady - projektowana zmiana fotolia.pl

W ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w art 7 uregulowano zagadnienie dotyczące "teleporady".

Jeden z zapisów powołanego artykułu wskazuje, że karty teleporady są przechowywane przez okres 30 dni od dnia udzielenia teleporady (ust. 9).

W projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu
(druk nr 483) zaproponowano nowelizacje powołanego ustępu. Zgodnie z art 15 pkt 2 projektu zmianie ulegnie okres przechowywania kart teleporaty, a mówiąc ściślej zdarzenie od którego liczony będzie termin przechowywania.

Projektodawcy wskazują bowiem, że "Karty teleporady są przechowywane przez okres 30 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii". W powołanym zakresie uregulowano także przepisy przejściowe w myśl których, znowelizowany przepis będzie miał zastosowanie do kart teleporady, których okres przechowywania nie upłynął w dniu wejścia w życie ustawy.

Źródło: Sejm RP

Czw., 23 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka