Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wniosek o 500+ i 300+ można złożyć za pomocą aplikacji

Wniosek o 500+ i 300+ można złożyć za pomocą aplikacji fotolia.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił mobilną aplikację mZUS. Aplikacja jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+. Niestety z aplikacji nie będą mogli skorzystać dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych i dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych.

W aplikacji mZUS można: złożyć wniosek o świadczenia 500+ i 300+, sprawdzić status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczeń, otrzymywać powiadomienia z ZUS – np. o nowym okresie świadczeniowym oraz odczytać  wiadomości, które pojawiły się na profilu na PUE ZUS.

To pierwsze funkcje, które w przyszłości będą rozbudowywane. W późniejszym czasie ma pojawić się możliwość składania wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz świadczenie żłobkowe.

Co ciekawe, jeżeli beneficjent wcześniej składał wniosek (do ZUS) o świadczenie 300+ lub 500+ i świadczenie zostało przyznane, wówczas można na jego podstawie utworzyć nowy wniosek. Do kreatora wniosku automatycznie pobiorą się wszystkie dane. Jeśli coś się zmieniło, możesz poprawić dane ręcznie. Jeżeli beneficjent tworzy wniosek po raz pierwszy i ma dzieci zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, można wybrać dane tych dzieci, dzięki czemu nie trzeba wprowadzać ich ręcznie.

Aplikację mobilną mZUS - po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie - trzeba połączyć ze swoim profilem na portalu PUE ZUS.

Czw., 17 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek