Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Człowiek bez barier" - już dziś zgłoś swojego kandydata

fotolia.pl

Integracja już po raz 20. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września br.

Konkurs „Człowiek bez barier” to przedsięwzięcie promujące osoby z niepełnosprawnością, które są inspiracją, biorą los w swoje ręce, pokazując innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie swoje i innych pełniejszym. 

- Konkurs przyczynił się do uwidocznienia w przestrzeni publicznej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Laureaci konkursu prezentują barwną mozaikę umiejętności, talentów i zawodów. Są wśród nich m. in. wykładowcy akademiccy, politycy, samorządowcy, artyści, a także sportowcy - podkreślała prezes Integracji Ewa Pawłowska.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Konkursu był Mirosław Piesak - sportowiec, mistrz świata i Europy, paraolimpijczyk poruszający się na wózku, instruktor i propagator aktywnej rehabilitacji, społecznik promujący sport osób z niepełnosprawnościami i walczący o prawo do godnego życia mieszkańców domów pomocy społecznej. - Nie zmarnowałem swojego życia. Jestem szczęśliwy. I jak Bóg da, to jeszcze będę dzielić się swoim doświadczeniem, radą z innymi, którzy są w potrzebie – mówił podczas Gali Laureat.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz 20. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2022” i troje równorzędnych wyróżnionych.
W tegorocznej edycji po raz pierwszy zostanie też przyznana nowa nagroda - „Młody Człowiek bez barier 2022”, osobie w wieku od 14 do 20 lat, za wyjątkowe osiągnięcia, aktywną postawę i bezinteresowne działanie na rzecz innych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl oraz magazynu „Integracja”. Z okazji jubileuszu Konkursu wręczona zostanie Nagroda Specjalna - „Człowiek bez barier 20-lecia”.

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2022” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2022”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2022”. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie organizatora.

Źródło: ip

Pt., 2 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska