Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy fundusz dla organizacji młodzieżowych. Rząd podjął decyzję

Nowy fundusz dla organizacji młodzieżowych. Rząd podjął decyzję fotolia.pl

Rada Ministrów przyjęła uchwałę powołującą Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Organizacje pozarządowe będą mogły otrzymać pieniądze na działalność aktywizującą młodzież, w tym w zinstytucjonalizowanych formach. 

Głównym celem Funduszu ma być zwiększenie zaangażowania młodych ludzi i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życiu publicznym. Program będzie działał w latach 2022-2033. Na jego realizację rząd ma przeznaczyć w 2022 r. 10 mln zł, a w kolejnych latach po 20 milionów. Dotacje będą mogły zdobyć organizacje młodzieżowe, a na zasadzie regrantingu - młodzieżowe rady jednostek samorządowych, a także samorządy uczniowskie i studenckie.

Funduszem ma zarządzać Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Zasady ubiegania się o granty mają być wzorowane na innych programach wsparcia rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, takich jak Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 czy Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Jednocześnie, Narodowy Instytut Wolności wezwał organizacje społeczne do wyrażenia swoich opinii na temat projektu regulaminu konkursu przygotowanego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033, edycja 2022. Szczegóły pod tym adresem.

Pt., 22 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński