Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Galeria: Polacy Ukraińcom 2022. Zbiórka w Zespole Szkół w Górze

Galeria: Polacy Ukraińcom 2022. Zbiórka w Zespole Szkół w Górze fot.canva

Gdy do uczniów Zespołu Szkół im. gen. S. Kaliskiego w Górze dotarła wiadomość o wojnie w Ukrainie i wielu potrzebujących uchodźcach, od razu ruszyli na pomoc. Zbiórka szybko przybrała ogromne rozmiary i dołączyła do niej gmina i powiat.

Już 28 lutego uczniowie Zespołu Szkół Górze rozpoczęli swoje pomocowe działania. Zbiórkę potrzebnych rzeczy prowadzono w hali sportowej działającej przy szkole. „Klasy zorganizowały się same między sobą. Podczas pierwszej zbiórki przynoszono produkty spożywcze z długim terminem ważności, koce, pościele, ręczniki, kołdry. O tym, czego brakuje i jakie działania są prowadzone, uczniowie informowali na bieżąco za pośrednictwem facebookowego profilu samorządu uczniowskiego” – mówi Ewa Gano, Dyrektorka szkoły.

Zgromadzone dary trafiały do dwóch miejsc. Dzięki konwojowi z Zespołu Szkół Podstawowych i Przedszkola z Witoszyc, rzeczy trafiły bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Pierwszym miejscem był hotel niedaleko Poznania, w którym zakwaterowani zostali uchodźcy z Ukrainy. Jak wyjaśnia Dyrektorka Ewa Gano, kontakt z hotelem został nawiązany poprzez uczennice z technikum hotelarskiego. Potrzebne produkty, które udało się zebrać w szkole były też przewożone bezpośrednio na granicę.

Szkolna zbiórka trwała przez około dwa tygodnie. Z czasem do prowadzonej przez uczniów akcji dołączył powiat i gmina – wówczas zbiórka była prowadzona na hali sportowej popołudniami.

„Jeśli zaistniałaby taka potrzeba, szkoła jest gotowa pomagać dalej” – przekonuje Dyrektorka Ewa Gano.

Śr., 11 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska