Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rowerowy weekend dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi Adaptive Bike Challenge

Rowerowy weekend dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi Adaptive Bike Challenge fotolia.pl

17-19 września br. Fundacja Poland Business Run organizuje na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Ojcowskiego Parku Narodowego, Adaptive Bike Challenge, czyli weekendowy obóz rowerowy dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Każdego dnia uczestnicy wycieczki pokonywać będą około 30 km, co oznacza mniej więcej 2–3 godziny jazdy, podczas których przewidziane są przerwy na odpoczynek i zwiedzanie zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Malownicza trasa będzie różnorodna: głównie asfaltowa, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi.
Tempo jazdy oraz długość i trudność trasy nie będą przekraczać możliwości osoby aktywnej, jeżdżącej rekreacyjnie na rowerze. Wszystko będzie dostosowywane do możliwości uczestników.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie (śniadania, obiadokolacje oraz suchy prowiant). Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą plecak lub sakwę na rzeczy pierwszej potrzeby. Większe bagaże zostaną przewiezione samochodem z Krakowa do miejsca noclegu i z powrotem. 

Koszt wyjazdu to 120 zł za osobę.

Do udziału w obozie niezbędne będą rower i kask. Ze względu na ukształtowanie terenu i nawierzchnię najodpowiedniejsze będą rowery typu: górski (MTB), trekkingowy, gravel, cross. Można również wziąć udział na handbike’u przystosowanym do jazdy po nieutwardzonej nawierzchni. Przed wyjazdem wskazany jest serwis sprzętu. Fundacja oferuje także możliwość wypożyczenia roweru lub handbike’a.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie Fundacji. Dodatkowe pytania należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: ip

Czw., 2 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska