Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyższe kryteria dochodowe w pomocy społecznej

Wyższe kryteria dochodowe w pomocy społecznej fotolia.pl

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2021 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna.

Od stycznia 2022 będą obowiązywały nowe, wyższe kryteria dochodowe uprawniające do uzyskania świadczeń z pomocy społecznej. Podwyższeniu ulegną także świadczenia – zasiłek stały oraz pomoc pieniężna na usamodzielnienie.

Od przyszłego roku kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej dla osoby samotnie gospodarującej będzie wynosiło 776 zł, a dla osoby w rodzinie 600 zł.

Pomoc pieniężna na usamodzielnienie, kontynuowanie nauki i pomoc na zagospodarowanie w formie rzeczowej wzrośnie do 1837 zł. Maksymalna kwota zasiłku stałego od stycznia będzie podwyższona do 719 zł. Wartość dochodu miesięcznego z jednego hektara przeliczeniowego zostanie podwyższona do 345 zł.

Minimalna i maksymalna kwota świadczenia pieniężnego na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego dla cudzoziemców, którzy uzyskali w Polsce status uchodźcy, ochronę uzupełniającą lub zezwolenie na pobyt czasowy wzrosną odpowiednio do 721 zł i 1450 zł.

Z projektem można zapoznać się tutaj.

Sob., 21 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek