Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstanie ponad 1200 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Powstanie ponad 1200 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej fotolia.pl

Ponad 1200 nowych mieszkań dostępnych cenowo powstanie w 17 gminach województwa kujawsko-pomorskiego. Podpisano już akt notarialny spółki, która zajmie się budową.

Jak na razie 17 gmin województwa kujawsko-pomorskiego przystąpiło do aktu notarialnego powołującego spółkę SIM. Pozostali samorządowcy, zainteresowani dołączeniem do projektu Społecznych Inicjatyw Mieszkalnych, przystąpią do kolejnej spółki SIM, która ma wkrótce zostać powołana w województwie kujawsko-pomorskim.

SIM KZN – Toruński docelowo zajmie się budową mieszkań w miastach: Aleksandrów Kujawski, Grudziądz, Lipno, Rypin i Toruń oraz gminach: Aleksandrów Kujawski,  Dobrzyń nad Wisłą, Fabianki, Gruta, Jabłonowo Pomorskie, Kowalewo Pomorskie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Łysomice, Skępe, Świecie nad Osą, Wielgie.

Zgodnie z projektem ma ich w sumie powstać ponad 1200 o umiarkowanym czynszu, przeznaczone na wynajem dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową.

Według prognoz, jeśli zostaną wniesione aporty gruntowe, Spółka SIM KZN Toruński rozpocznie proces inwestycji mieszkaniowych już w drugiej połowie 2022 roku.

Społeczna inicjatywa mieszkaniowa, czyli SIM, to podmiot realizujący budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach. Od 2022 roku po spłacie kredytu zaciągniętego przez SIM na budowę mieszkań, najemca będzie mógł ubiegać się o własność mieszkania lub skorzystać z tzw. wakacji czynszowych, czyli rozliczyć wpłaconą partycypację w czynszu (dzięki temu najemca będzie płacił niższy, nawet o 20% czynsz).

Źródło: MRPiT

Pt., 9 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska