Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

E-skierowanie na szczepienie dla cudzoziemców

E-skierowanie na szczepienie dla cudzoziemców fotolia.pl

Jak może uzyskać skierowanie na szczepienie osoba, która nie posiada numeru PESEL? – odpowiedź na to pytanie w poniższym artykule.

Bez względu na to, czy cudzoziemiec jest: osobą uczącą się lub studiującą w Polsce, zagranicznym doktorantem, cudzoziemcem z zezwoleniem na pracę, dyplomatą, współmałżonkiem lub dzieckiem jednej z wymienionych wyżej osób z prawem pobytu w Polsce, powinien zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Lekarz POZ ma prawo i powinien wystawić e-skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „inny identyfikator” (zamiast „numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu tożsamości, jakim posługuje się cudzoziemiec. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty.

Szczepienia przeciwko COVID-19 obcokrajowców przebywających w Polsce legalnie są bezpłatne. Cudzoziemiec może zgłosić się po e-skierowanie na szczepienie w terminie wynikającym z harmonogramu szczepień poszczególnych grup wiekowych.

Źródło: pacjent.gov.pl 

Czw., 29 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek