Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Potrzebujący mieszkańcy Warszawy otrzymają śniadanie Wielkanocne z dostawą do domu

Potrzebujący mieszkańcy Warszawy otrzymają śniadanie Wielkanocne z dostawą do domu fotolia.pl

„Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą” to akcja, która w stolicy będzie realizowana już po raz drugi. Tradycyjne, wspólne świąteczne śniadanie nie będzie mogło się odbyć ze względu na trwającą pandemię. Osoby starsze, samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji mogą jednak liczyć na wsparcie. Do 31 marca potrwa zgłaszanie zapotrzebowań.

Osoby potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji, które mieszkają w Warszawie już po raz drugi będą mogły skorzystać z możliwości otrzymania śniadania Wielkanocnego z dostawą do domu. Ze względu na trwającą pandemię, wiele osób będzie zmuszonych do samotnego spędzenia świąt. Świąteczne śniadanie i drobne upominki mogą być małą rekompensatą na ten trudny czas.

Od 22 do 31 marca, od godziny 9.00 do 17.00, pod numerem telefonu 517 989 649 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze mają dostarczyć paczki. Paczki trafią do potrzebujących w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia, o poranku.

Paczki będą zawierać:

  • tradycyjne śniadanie: biały barszcz lub żurek, 2 jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta,
  • życzenia dla mieszkańców,
  • słodycze,
  • drobne upominki.

W akcję można włączyć się poprzez wolontariat, a także wsparciem finansowym. Szczegóły znajdują się na stronie: www.um.warszawa.pl

Źródło: Miasto Warszawa

Czw., 25 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska