Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny Dom – drugi nabór wniosków o grant

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny Dom – drugi nabór wniosków o grant fotolia.pl

Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Społeczny. Bezpieczny Dom” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 9 Region Spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w Regionie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór 2 Wniosków o grant.

Celem głównym projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, pacjentów i pracowników całodobowych placówek pomocy społecznej, wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz zakładów opieki długoterminowej w województwie małopolskim w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19. Granty mogą być przeznaczone na:

  1. doposażenie stanowisk pracy personelu placówek całodobowej opieki oraz ich mieszkańców i pacjentów w środki ochrony indywidualnej;
  2. doposażenie placówek całodobowej opieki w sprzęt i wyposażenie niezbędne do walki z epidemią i jej skutkami poprzez zakup sprzętu i wyposażenia.

Do złożenia wniosków o grant uprawnione są publiczne oraz niepubliczne podmioty prowadzące na terenie województwa małopolskiego placówki opieki całodobowej:

  • domy pomocy społecznej,
  • placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, w tym prowadzone na podstawie przepisów o działalności gospodarczej,
  • hospicja i ośrodki opieki paliatywnej,
  • zakłady opieki długoterminowej, tj. zakłady opiekuńczo-lecznicze i zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze.

Wsparcie może uzyskać placówka, która nie była objęta grantem w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny. Bezpieczny Dom” w pierwszym naborze.

W ramach pierwszego naboru w projekcie „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny. Bezpieczny Dom” wsparcie w wysokości ponad 17 mln złotych otrzymało prawie 200 jednostek, co przełożyło się na realną pomoc ponad 22 tysiącom mieszkańców/ pacjentów i pracowników. Środki zostały przeznaczone na środki ochrony indywidualnej, sprzętu i wyposażenia do walki z COVID-19 oraz zapewnienie miejsc izolacji/kwarantanny.

Wnioski o grant w ramach 2-go naboru przyjmowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie od 16 marca 2021 r. do 31 marca 2021 r. do godz. 15:00 w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie internetowej www.rops.krakow.pl w zakładce Małopolska Tarcza Antykryzysowa -> Moduł 1 Bezpieczny Dom - RPO.

Źródło: ip

Pt., 19 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba