Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad małymi dziećmi

Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad małymi dziećmi fotolia.pl

Od 22 marca do 5 kwietnia br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania X.1 „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Konkurs wyłącznie dla JST - dotyczy projektów, których wartość dofinansowania przekracza 100 tys. euro - projektów obligatoryjnie rozliczanych według wydatków rzeczywiście poniesionych.

Zgodnie ze szczegółowym kryterium dostępu wskazanym w Regulaminie konkursu wnioskodawca jest jednostką sektora finansów publicznych - Realizacja projektu w zakresie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie instytucjonalnej jest możliwa jedynie przez jednostki sektora finansów publicznych mających siedzibę na terenie gminy, w której tworzone są miejsca opieki.

Dofinasowanie w ramach przedmiotowego konkursu można otrzymać na wsparcie działań ułatwiających powrót na rynek pracy osobom sprawującym opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 poprzez:

 1. tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie instytucjonalnej:
  1. żłobków;
  2. klubów dziecięcych;
  3. opiekuna dziennego.
 2. aktywizację zawodową osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 m.in. w formie:
  1. doradztwa zawodowego;
  2. doradztwa indywidualnego;
  3. pośrednictwa pracy;
  4. szkoleń.

W ramach jednego projektu zakłada się obligatoryjne wykorzystanie pierwszego instrumentu w postaci utworzenia miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz fakultatywne wykorzystanie drugiego instrumentu w postaci aktywizacji zawodowej w przypadku, gdy wynika to ze zdiagnozowanych potrzeb osób pozostających bez zatrudnienia.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi: 1 712 941,18 EUR co stanowi 7 788 914,84 PLN, natomiast maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 91%, w tym wsparcie finansowe EFS 85%, co stanowi 7 275 360,00 PLN.

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: Serwis RPO Województwa Łódzkiego

Czw., 18 Lt. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba