Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

1 lutego rusza elektroniczny nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy 500+

1 lutego rusza elektroniczny nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy 500+ fotolia.pl

1 lutego ruszy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy 500+. Wniosek o świadczenie wychowawcze można składać drogą elektroniczną. Resort rodziny radzi nie odkładać złożenia wniosku na ostatnią chwilę.

Do tej pory w ramach świadczenia programu „Rodzina 500+” rozdysponowano w sumie 134 mld zł.

Od 2021 roku zmienia się okres świadczeniowy. Od teraz 500+ będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Póki co beneficjenci mogą składać wnioski drogą elektroniczną wybierając jedną z trzech opcji: bankowość elektroniczną, portal Empatia i PUE ZUS. Wnioski będzie można składać w sposób tradycyjny od 1 kwietnia 2021 roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Źródło: MRPiPS

Czw., 28 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska