Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obywatele podejmują inicjatywę: petycja do Minister Rodziny o zainicjowanie prac badawczych nad nowymi wskaźnikami zmian kompetencji społecznych

Obywatele podejmują inicjatywę: petycja do Minister Rodziny o zainicjowanie prac badawczych nad nowymi wskaźnikami zmian kompetencji społecznych fotolia.pl

Cyfrowe otwarcie nieograniczonych zasobów wiedzy stawia samokształcenie na czele kompetencji społecznych. Umiejętność samokształcenia powinna być w centrum edukacji szkolnej i domowej. Mając to na uwadze, pan Andrzej Madej z Krakowa wystosował petycję do minister Marleny Maląg o złożenie przez nią propozycji tematu projektu zamawianego „Wykorzystanie informacji internetowej do określania zmian w kompetencjach społecznych”.

Petycja została złożona w związku z przygotowaniami do zawiązania partnerstw strategii cyfrowych humanizacji systemów edukacji i ochrony zdrowia, których realizacja wymagać będzie wskaźnikowych ocen zmian praktyki samokształcenia w rodzinie jako jednego z rezultatów polityk społecznych.

Jak podkreśla autor petycji, wykorzystanie cyfrowych platform dla wymiany dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami takich na zasadzie solidarnego rozwoju wiedzy, powinna potwierdzić potrzeby takiej formy wzmocnienia systemu edukacji dzieci i młodzieży. Platformy takie wraz z instytucjami podtrzymującymi ich funkcjonalności tworzyć powinny narodową infrastrukturę kultury pamięci.

Podkreśla też ważną rolę cyfrowych efektów pracy instytucji kultury.

„Przewidując wzrost znaczenia domowej edukacji, od kilku lat w Krakowie prowadzimy społeczne rozważania o instrumentach i instytucjach koniecznych dla niej rozwoju. Jesteśmy coraz lepiej przygotowani do zainicjowania partnerstw realizujących cyfrowej humanizacji edukacji przez całe życie i programy strategii cyfrowej humanizacji systemu ochrony zdrowia” – czytamy w petycji.

Andrzej Madej wskazuje na największe trudności w doborze wskaźników oceny rezultatów programów.

Czw., 21 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska