Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Słynna krakowska Wigilia dla potrzebujących w tym roku w innej formule

Słynna krakowska Wigilia dla potrzebujących w tym roku w innej formule fotolia.pl

Organizowana od 24 lat Wigilia dla osób potrzebujących na krakowskim Rynku w tym roku zmieni swoją formułę. Pandemia uniemożliwiła spotkania osobiste, które stały się już tradycją w Krakowie. Do osób potrzebujących Wigilia Jana Kościuszki dotrze tym razem w postaci konwoju samochodowego.

Pierwsze spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących odbyło się na krakowskim Rynku w 1996 roku. Rozdano wówczas około pięciu tysięcy posiłków. Dla porównania w roku ubiegłym było to już 50 tysięcy porcji. Tegoroczne wydarzenie w zmienionej formule organizowane jest przez Wigilię Jana Kościuszko, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Fundację im. Brata Alberta, a także partnerów i ludzi dobrej woli.

W tym roku w niedzielę, 20 grudnia o godzinie 9:00 z Rynku Głównego w Krakowie wyruszy konwój, który dostarczy osobom potrzebującym wigilijne dania i paczki z artykułami spożywczymi. Wigilijne wsparcie zostanie rozwiezione po noclegowniach i instytucjach świadczących opiekę dla osób potrzebujących. Na liście miejsc, do których trafią świąteczne paczki znalazły się między innymi noclegownie, schroniska, domy pomocy społecznej, mieszkania chronione, hospicjum, miejsca prowadzone przez siostry zakonne i zakonników, a także podopieczni inicjatyw, takich jak Dzieło Pomocy św. Ojca Pio czy Zupa na Plantach.

Źródło: Miasto Kraków

Pt., 18 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska