Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MRiPS ogłasza konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny”

MRiPS ogłasza konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny” fotolia.pl

Podczas konferencji dla samorządów odbywającej się 11 grudnia br.  pod hasłem „Rodzina w centrum uwagi” minister rodziny i polityki społecznej ogłosiła konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny”.

- Chcemy wyróżnić i docenić tych, którzy są szczególnie zaangażowani w działania na rzecz rodzin w lokalnej społeczności – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Tylko kompleksowe i wspólne działania mogą składać się na skuteczną politykę prorodzinną. Chcemy z jednej strony zachęcić samorządy do jeszcze większej aktywności w tym zakresie, a z drugiej szczególnie docenić te, które swoimi działaniami przyczyniają się do wspierania i wzmacniania rodziny w lokalnej społeczności. Dlatego uruchamiamy konkurs „Samorząd rodzinnie pozytywny”.

Kapituła konkursu będzie wyróżniać samorządy w 4 kategoriach, w zależności od ich wielkości i liczby mieszkańców, a za szczególne osiągnięcia i wychodzące poza schematy działania będą przyznawane wyróżnienia specjalne.

Start konkursu planowany jest na styczeń, a zgłoszenia będą przyjmowane do końca marca 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 maja 2021 r. – tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Źródło: MRiPS

Pt., 11 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska