Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Cyfrowi e-wolontariusze pomogą seniorom w czasie pandemii

Cyfrowi e-wolontariusze pomogą seniorom w czasie pandemii fotolia.pl

Projekt E-wolontariusz to nowa forma wsparcia dla osób starszych w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Wirtualni wolontariusze pomogą im wejść w cyfrowy świat i załatwić niezbędne formalności drogą elektroniczną.

Już od ponad dwóch tygodni działa Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – rządowy projekt, który ma na celu niesienie pomocy osobom starszym w czasie pandemii. Wolontariusze zrzeszeni w programie pomagają w dostarczeniu zakupów i środków higieny. Jak informuje resort polityki społecznej, do Korpusu zapisało się już 10 tys. wolontariuszy, a blisko 11 tys. seniorów zgłosiło zapotrzebowanie na wsparcie.

Program pomocowy został właśnie poszerzony o wsparcie w zakresie poruszania się po świecie cyfrowym. Właśnie seniorzy są grupą, która powinna jak najbardziej ograniczyć wyjścia z domu w czasie pandemii, a wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet.

Aby zostać cyfrowym e-wolontariuszem, należy wejść na stronę: wspierajseniora.pl i wybrać zakładkę „Cyfrowy wolontariusz”. Następnie należy wypełnić dostępny na stronie formularz. Po zgłoszeniu, miejscowy ośrodek pomocy społecznej skontaktuje potrzebującego pomocy seniora z wolontariuszem.

Źródło: MRPiPS

Pt., 13 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska