Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będą szkolenia dla udzielających pomocy w przypadku przemocy domowej

Będą szkolenia dla udzielających pomocy w przypadku przemocy domowej fotolia.pl

Prawie 500 osób działających w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzonym weźmie udział w ogólnopolskim szkoleniu dla osób pierwszego kontaktu. Zajęcia odbędą się na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości, a ich koszt pokryje Fundusz Sprawiedliwości.

Szkolenia w formie online będą odbywały się w 3 turach czasowych: 4-6 listopada, 18-20 listopada oraz 25-27 listopada br. Prelegentami są specjaliści Ministerstwa Sprawiedliwości  - w tym sędziowie i prokuratorzy, a także m.in. przedstawiciele Rzecznika Praw Dziecka, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki.

Uczestnicy poznają szczegółowo przepisy ustawy antyprzemocowej, która zacznie obowiązywać w Polsce 30 listopada 2020 roku. Osoby uczestniczące w szkoleniach poznają poszczególne zagadnienia z zakresu prawa karnego i cywilnego, dowiedzą się też jak działa system przeciwdziałania przemocy domowej.

Fundusz Sprawiedliwości, którym dysponuje Minister Sprawiedliwości, wspiera osoby pokrzywdzone przestępstwem, ich bliskich oraz świadków. W ramach Funduszu organizowana jest pomoc prawna, a w razie potrzeby – wsparcie psychologa i tłumacza (również tłumacza języka migowego). Osoba pokrzywdzona może też liczyć na wsparcie materialne.

Źródło: MS

Pon., 9 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska