Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Droga ekspresowa S61 z pozytywną decyzją Komisji Europejskiej

Droga ekspresowa S61 z pozytywną decyzją Komisji Europejskiej fotolia.pl

17 czerwca 2022 r. Komisja Europejska wydała decyzję o dofinansowaniu projektu „Budowa drogi ekspresowej S61 odc. węzeł Śniadowo – węzeł Łomża Zachód”. Projekt będzie realizowany ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Decyzja Komisji Europejskiej oznacza, że inwestycja budowy drogi ekspresowej S61 na trasie w. Śniadowo–w. Łomża Zachód powstanie z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich. Powstanie ponad 24 km drogi oraz m.in.: węzły drogowe, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, urządzenia organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jak czytamy na Portalu Funduszy Europejskich koszt całego przedsięwzięcia wynosi prawie 855 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko to prawie 461 mln zł.

Poprzez inwestycję nastąpi usprawnienie ruchu tranzytowego i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Inwestycja zwiększy mobilność osób i towarów w ramach wymiany międzyregionalnej oraz poza granice województwa mazowieckiego i podlaskiego, jak również poza granice państwa.

Droga ekspresowa S61 na tym odcinku stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w bazowym korytarzu TEN-T Morze Północne-Bałtyk. Jest to też fragment międzynarodowej drogi E67. Drogi międzynarodowe z oznaczeniem „E” łączą największe ośrodki gospodarcze kraju i główne przejścia graniczne. Na terenie Polski długość takich międzynarodowych tras wynosi 5550 km.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Czw., 23 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła