Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego za dofinansowaniem powiatowej infrastruktury drogowej

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego za dofinansowaniem powiatowej infrastruktury drogowej fotolia.pl

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego odniósł się do projektu programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Małopolska Przyszłości. W wydanym stanowisku zwrócono uwagę na zapisy powodujące brak możliwości wsparcia powiatowej infrastruktury drogowej.

„Celem samorządów jest utrzymanie określonych standardów oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych, a to wymaga nieustających nakładów finansowych” – zaznaczają w stanowisku małopolscy Starostowie. Jednocześnie podkreślają, że brak możliwości ubiegania się o dofinansowanie infrastruktury drogowej będzie miało negatywny wpływ na plany remontów dróg powiatowych oraz wykonania oczekiwanych obwodnic miast.

O tym, jak istotne jest dofinansowanie powiatowej infrastruktury drogowej świadczy fakt, że kwestie dofinansowania budowy, rozbudowy przebudowy lub modernizacji dróg powiatowych zostały ujęte w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Możliwość dofinansowania powyższego obszaru została też przewidziana w projekcie Umowy Partnerstwa dla realizacji Polityki Spójności 2021-2027 w Polsce. Co więcej, w projektach regionalnych programów operacyjnych na lata 2021-2027 dla innych województw przewidziano możliwość wsparcia inwestycji polegających na budowie, przebudowie lub modernizacji lokalnych dróg.

W związku z powyższym, Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego wniósł o wprowadzenie możliwości ubiegania się o dofinansowanie powiatowej infrastruktury drogowej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Małopolska Przyszłości.

Śr., 1 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska