Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpieczeństwo głównym celem GDDKiA na 2020 rok

Bezpieczeństwo głównym celem GDDKiA na 2020 rok fotolia.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła plan prac na 2020 rok. Planowane jest ogłoszenie przetargów na ponad 200 zadań, które swoim zakresem obejmą ok. 630 km dróg. Łączna wartość wszystkich tych zadań to ok. 3,6 mld zł.

GDDKiA podkreśla, że planowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) na odcinkach dróg krajowych, z których na co dzień korzystają nie tylko kierowcy, ale również piesi i rowerzyści.

W ramach ogłaszanych przetargów Generalna Dyrekcja prowadzić będzie działania inżynieryjne przyczyniające się do poprawy tego bezpieczeństwa, polegające m.in. na:

  • wymianie nawierzchni,
  • przebudowie skrzyżowań,
  • budowie rond,
  • lokalizacji nowych sygnalizacji świetlnych,
  • wytyczeniu wysepek.

W ramach prowadzonych w tym roku postępowań w wielu miejscach zbudowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe, doświetlane będą przejścia dla pieszych, ustawione zostaną ogrodzenia w celu ochrony pieszych i oddzielenia ruchu samochodowego od pieszego, powstaną kolejne kilometry dróg rowerowych.

Na same ciągi pieszo-rowerowe o łącznej długości blisko 70 km ogłoszonych zostanie w tym roku czternaście przetargów. Budowane są również nowe przejścia dla pieszych i kładki nad drogami.

GDDKIA kontynuuje także rozpoczęty jeszcze w 2019 roku audyt przejść dla pieszych. Przeprowadzają go audytorzy i inspektorzy bezpieczeństwa ruchu drogowego zatrudnieni w GDDKiA. Wyniki audytu będą na bieżąco wdrażane na tych przejściach, które wymagają natychmiastowych działań. 

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Czw., 30 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka