Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Granty na aktywizację społeczności lokalnych

Granty na aktywizację społeczności lokalnych fotolia.pl

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła nabór wniosków w ramach VII edycji programu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”.

Celem Programu jest aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania lokalnej przestrzeni publicznej, poprawy estetyki, funkcjonalności, modernizacji lub działań proekologicznych.

Program cieszy się dużą popularnością, a odbiorcami realizowanych projektów muszą być mieszkańcy gmin liczących do 100 000 mieszkańców.

W ramach programu grantowego „Moja Mała Ojczyzna” można uzyskać dotację na innowacyjne projekty z zakresu poprawy lokalnej przestrzeni publicznej, pielęgnowania patriotyzmu lokalnego, działań proekologicznych, wsparcia infrastruktury placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych oraz zakupu sprzętu i narzędzi związanych z prowadzonym projektem.

W ramach naboru wniosków, który potrwa do 15 czerwca 2023 roku dofinansowanych zostanie 60 projektów. Maksymalna kwota grantu przeznaczonego na jeden wniosek to 40.000 złotych brutto. Wkład własny nie jest wymagany.

Wnioski mogą składać:

  1. Fundacje.
  2. Stowarzyszenia rejestrowe (zarejestrowane w Rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego).
  3. Biblioteki publiczne.
  4. Domy kultury.
  5. Jednostki samorządu terytorialnego.
  6. Koła gospodyń wiejskich zarejestrowane przez ARiMR.

Program grantowy „Moja Mała Ojczyzna” to znakomita okazja, aby uzyskać finansowe wsparcie na ciekawe i wartościowe projekty, które pozytywnie wpłyną na lokalną społeczność.

Projekty zgłoszone w ramach trwającego naboru wniosków powinny być zrealizowane w terminie od 2 stycznia 2024 roku do 31 sierpnia 2024 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji BGK.

Źródło: Fundacja BGK

Pt., 28 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś