Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zbliża się Forum III Wieku

Zbliża się Forum III Wieku fotolia.pl

Forum III Wieku to międzynarodowa konferencja towarzysząca Forum Ekonomicznemu w Krynicy-Zdroju.

Organizują ją: Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego.

Przez kilka dni września w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju znajduje się centrum debat o seniorach, polityce senioralnej i „srebrnej gospodarce" z udziałem ponad 250 gości krajowych i zagranicznych: polityków - posłów, senatorów, przedstawicieli administracji publicznej, instytucji, przedstawicieli świata biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, think-tanków, mediów, a przede wszystkim liderów środowisk seniorskich i działających na rzecz seniorów.

Zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństwa nie mogą być postrzegane jedynie jako zagrożenie. Jest to bowiem duże wyzwanie i szansa na rozwój społeczno- gospodarczy w wielu obszarach, takich jak np.: ochrona zdrowia, zdrowy styl życia, opieka społeczna, ekonomia i finanse, edukacja,wiedza, kultura, turystyka, sport, rekreacja, mieszkalnictwo czy nowe technologie. Tym zagadnieniom będą poświęcone debaty, panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania.

Uroczyste otwarcie tegorocznej, dziesiątej już edycji Forum odbędzie się 5 września br. o godz. 16.00 w Bibliotece PWSZ w Nowym Sączu. Następnego dnia, czyli 6 września br. Forum III Wieku toczyć się będzie na Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju. Następnie 7 września powróci do Nowego Sącza (Miasteczko Galicyjskie ul. Lwowska 226).

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Konferencji patronuje Związek Powiatów Polskich. Medialnie opiekuje się nim Dziennik Warto Wiedzieć.

Czw., 30 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska