Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Stypendia dla ósmoklasistów

Stypendia dla ósmoklasistów fotolia.pl

Fundacja BNP Paribas ogłosiła program stypendialny zapewniający absolwentom szkół podstawowych z mniejszych miejscowości naukę w renomowanych liceach ogólnokształcących w 5 miastach akademickich – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie.

Wnioski o stypendia mogą składać uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

  1. Dobre wyniki w nauce i/lub tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub inne osiągnięcia społeczne, naukowe, artystyczne.
  2. Chęć nauki w jednym z liceów partnerskich oraz gotowość do zamieszkania w internacie.
  3. Motywacja do dalszego rozwoju i zainteresowanie działaniami wolontariackimi.
  4. Dochód nieprzekraczający kwoty ustalonej przez zarząd Fundacji na dany rok rekrutacji do Programu (w 2023 r. jest to dochód nieprzekraczający 1.700 zł na osobę w rodzinie).
  5. Rekomendacja wychowawcy lub dyrektora szkoły podstawowej.

W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z miejscowości do 150 tys. mieszkańców.

Program oferuje stypendium w trakcie 4 lat nauki w liceum. W ramach stypendium pokrywane są takie koszty jak: opłata za internat, wyżywienie, podręczniki i comiesięczne kieszonkowe. Stypendysta bierze również udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych. Absolwenci Programu w trakcie I roku studiów uzyskują roczne stypendium pomostowe dla studentów (wypłacane przez 5 lub 10 miesięcy roku akademickiego). 

Warunkiem uczestnictwa jest pozytywne przejście procesu rekrutacji w ramach programu oraz zakwalifikowanie się kandydata do szkoły, w której realizowany jest Program.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Źródło: Fundacja BNP Paribas

Czw., 9 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś