Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozgrzewamy Polskie Serca

Rozgrzewamy Polskie Serca fotolia.pl

Celem Programu Rozgrzewamy Polskie Serca jest wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół: kultury, tradycji, wydarzenia lub pamięci historycznej. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie.

Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby pielęgnować lokalną tradycję, historię i kulturę.

Pula grantów w programie wynosi 1 000 000 zł. Na jeden projekt można otrzymać aż 40 000 zł dofinansowania.

W ramach programu zostaną wybrane najbardziej wartościowe projekty inicjatyw społecznych, zgłoszone przez organizacje o charakterze non-profit.

Program skierowany jest do: organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, szkół publicznych i przedszkoli publicznych oraz związków wyznaniowych i ich organizacji. Zgłaszane projekty muszą oddziaływać na lokalną społeczność oraz być związane z pielęgnowaniem kultury, tradycji, wydarzenia lub pamięci historycznej.

Warunkiem wzięcia udziału w programie jest dokonanie rejestracji oraz prawidłowe wypełnienie i przesłanie wniosku za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj, w terminie do 31.07.2021 r.

Projekty zgłaszać można w 3 kategoriach dofinansowania, w zależności od tego, jaka kwota jest potrzebna na ich realizację:

  • od 5 do 10 tys. złotych
  • od 10 do 20 tys. złotych
  • od 20 do 40 tys. złotych

Organizatorem konkursu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Patronem Honorowym programu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło: www.rozgrzewamypolskieserca.pl

Śr., 26 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś