Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zakładka „Raport” w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Zakładka „Raport” w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków fotolia.pl

Od 15 listopada br. w systemie do składania deklaracji CEEB dostępna jest nowa funkcjonalność wspierająca pracę urzędów - jest nią raportowanie. Urzędnicy w aplikacji zone.gunb.gov.pl mają dostęp do wszystkich danych z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dla obszaru swojej właściwości. Dostęp do nowej funkcjonalności zapewniono zarówno Administratorom Lokalnym jak i Użytkownikom Lokalnym.

Po zalogowaniu do bazy CEEB i przejściu do zakładki „Raport” możliwy jest podgląd danych w dwóch pod zakładkach:

  • Deklaracje - gdzie znajdują się informacje o złożonych deklaracjach – zarówno przez obywateli, jak i tych wprowadzonych przez pracowników urzędu. Dostępne informacje można przejrzeć w podziale m.in. na: adres budynku, typ deklaracji, źródło ciepła, klasy kotłów (jeżeli dotyczy), paliwa stałe (jeżeli dotyczy), informacje, czy źródło zostało uruchomione po czy przed 1.07.2021 r., czy deklaracja została złożona przez obywatela czy urzędnika, rodzaj budynku, czy deklaracja dotyczy wszystkich, czy może wybranych lokali w budynku.
  • Adresy - tu istnieje możliwość podglądu informacji, dla których adresów zostały złożone deklaracje i w jakiej liczbie.
    Wszystkie udostępnione dane można sortować i filtrować, jak również wyeksportować z bazy CEEB do pliku CSV.

Zakładka „Raport” jest odpowiedzią na potrzeby, które zgłaszają poszczególne urzędy gmin w zakresie pozyskania danych i informacji z CEEB dotyczących złożonych deklaracji. Dostęp do nowej funkcjonalności uzyskają administratorzy lokalni i użytkownicy po stronie urzędów gmin.

Źródło: GUNB

Śr., 17 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba