Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szczególne zasady odbudowy obiektów w kolejnych gminach

Szczególne zasady odbudowy obiektów w kolejnych gminach fotolia.pl

Wykonując delegację ustawową z art. 2 ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 roku o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu Prezes Rady Ministrów przedłożył projekt kolejnego rozporządzenia wskazującego gminy poszkodowane w wyniku działania żywiołu, do których przepisy ustawy mają mieć zastosowanie. Projekt z 28 lutego 2013 dotyczy gmin, które ucierpiały… od lutego do marca, w lipcu, wrześniu i od listopada do grudnia 2011 roku oraz od stycznia do marca i od maja do października 2012 roku.

Projekt rozporządzenia obejmuje łącznie 97 gmin, w tym 41 gmin z województwa dolnośląskiego, 24 – ze świętokrzyskiego, 11 – z lubelskiego, 8 – z kujawsko-pomorskiego, 7 – z lubuskiego, 6 – ze śląskiego.

Warto dodać, że trzy gminy ujęte już są w obowiązujących rozporządzeniach – są to odpowiednio: Janowice Wielkie (woj. dolnośląskie), Lipnik (woj. świętokrzyskie) oraz Drezdenko (woj. lubuskie). Wynika to z odmiennych okoliczności uzasadniających stosowanie szczególnych rozwiązań budowlanych.

Czw., 7 Mrz. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski