Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych

Jak budować społeczeństwo obywatelskie? Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych fotolia.pl

Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych jest niezależną organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w oparciu o zasady dialogu, demokracji i pomocniczości.
Swoją aktywność kieruje do organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i inicjatyw nieformalnych działających na rzecz zaspokajania potrzeb lokalnych. Inicjuje, animuje, wspiera zmiany społeczne.  

Celem jest wspieranie organizacji pozarządowych poprzez usługi takie jak:

  • gromadzenie, aktualizacja i upowszechnianie  informacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizacji pozarządowych,
  • prowadzenia usług doradczych z zakresu zarządzania organizacją, pisania projektów i problemów występujących w codziennym funkcjonowaniu organizacji,
  • prowadzenie szkoleń,
  • współpracy z administracją publiczną poprzez inicjowanie procesów tworzenia lokalnego prawa regulującego zasady współpracy organów administracji z organizacjami pozarządowymi i inicjatywami obywatelskimi.

Zapraszamy na stronę www.ocwip.pl, gdzie można uzyskań więcej informacji o działalności Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Niedz., 6 Mj. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun