Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Śląsk i Małopolska wspólnie planują rozwój

Śląsk i Małopolska wspólnie planują rozwój fotolia.pl

Wspólną strategię rozwoju województw śląskiego i małopolskiego do 2020 r. przyjęły sejmiki obu regionów. Jednym z pierwszych efektów przyjęcia wspólnej strategii będzie umieszczenie najważniejszych przedsięwzięć w niej zawartych w krajowych programach operacyjnych na lata 2014-2020.

Jak informują samorządowcy woj. śląskiego i małopolskiego, waga przyjętej strategii wynika m.in. z tego, że w przyszłym unijnym budżecie preferowane mają być projekty ponadregionalne i subregionalne. Współdziałanie i wykorzystywanie wspólnych elementów obu silnych gospodarczo regionów powinno jeszcze zwiększyć ich konkurencyjność.

W strategii oba województwa ujmowane są jako wspólny makroregion Polski południowej. W dokumencie przewidziano trzy strategiczne cele zakładające: wzmacnianie relacji i integrację obu regionów, łączenie aktywności podmiotów i potencjałów całego makroregionu wraz z poszerzaniem możliwości współpracy i realizowania projektów rozwojowych, a także wzmacnianie pozycji makroregionu w otoczeniu, w tym podwyższanie jego atrakcyjności.

Strategia dostępna jest TUTAJ.

Źródło: malopolskie.pl, slaskie.pl

Niedz., 21 Kw. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża