Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szczeciński Obszar Metropolitalny planuje nowe inwestycje

Szczeciński Obszar Metropolitalny planuje nowe inwestycje fotolia.pl

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, przebudowa infrastruktury transportu publicznego i zakupu taboru autobusowego, a także termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i w sektorze mieszkaniowym na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, to tylko część inwestycji, które znalazły się na liście projektów zgłaszanych do realizacji w perspektywie 2014-2020 przez Stowarzyszenie SOM.

Wytyczne na nową perspektywę UE (lata 2014–2020) mówią o potrzebie integracji różnych funkcji w ramach dziedzin życia i obszarów geograficznych. Wskazują na potrzebę łączenia inicjatyw, tworzenia powiązań w celu uzyskania spójności w układzie geograficznym, infrastrukturalnym i społecznym. Ta integracja służy uzyskaniu spójności wynikającej ze wspólnego działania, w celu jak najbardziej efektywnego ekonomicznie i zrównoważonego rozwoju. To m.in. ta idea jest podstawą Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – które samorządy będą mogły wspólnie realizować.

W ramach przygotowania ZIT w nowej perspektywie UE 2014–2020, SOM przygotowało listę inwestycji do realizacji ze środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Kompleksowa informacja w tej sprawie trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Na liście projektów, które są planowane do realizacji w perspektywie 2014-2020 znalazły się budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie oraz zakup taboru tramwajowego, przebudowa infrastruktury transportu publicznego i zakupu taboru autobusowego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, II etap budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i w sektorze mieszkaniowym na terenie SOM oraz modernizacja sieci ciepłowniczych i chłodniczych na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Źródło: 24kurier.pl oraz transport-publiczny.pl

alt

Czw., 5 Gr. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka