Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ważna rola Komisji Wspólnej - wywiad z Lucyną Sokołowską

Ważna rola Komisji Wspólnej - wywiad z Lucyną Sokołowską na zdjęciu: Lucyna Sokołowska

- Praca w KWiRST to dla mnie nowe wyzwanie, a zarazem doświadczenie – mówi Lucyna Sokołowska, członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Dziennik Warto Wiedzieć: W VI kadencji Zarządu Związku Powiatów Polskich została Pani delegowana do prac w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. To ważne zadanie.

Lucyna Sokołowska: Udział w gremium przedstawicieli rządu i korporacji samorządowych, ekspertów pozwala na pracę przynoszącą wiele korzyści. Ponadto możliwość pozyskiwania bieżącej wiedzy z obszarów dotyczących samorządów różnych szczebli, możliwość wyrażenia opinii na temat nowych, czy też zmian w aktualnie obowiązujących aktach prawnych, możliwość uzyskania wyjaśnień różnych kwestii budzących wątpliwości, a dotyczących samorządów to istotne z punktu widzenia mojej pracy.

Podejmowałam decyzję o udziale w pracach Komisji jako przedstawiciel ZPP, biorąc pod uwagę moje wieloletnie zaangażowanie w pracę samorządową, z myślą o możliwości wsparcia głosu samorządów, których to problemy nie omijają. Jest wiele do zrobienia, ważne aby skutek podejmowanych działań przekładał się pozytywnie na obszar samorządowy. W tej pracy można być aktywnym, są ku temu sprzyjające uwarunkowania i otwartość stron w niej uczestniczących.

Dziennik Warto Wiedzieć: Jakie są Pani wrażenia z prac Komisji w praktyce?

Lucyna Sokołowska: To co na wstępie mojej pracy w Komisji zwróciło uwagę, to dobra komunikacja między poszczególnymi korporacjami samorządowymi i sprawność pracy zespołów tematycznych. Widać tutaj ogromne doświadczenie i zaangażowanie osób, które kierują i koordynują prace Komisji.

Dziennik Warto Wiedzieć: Wspomniała Pani o wieloletnim zaangażowaniu w pracę samorządową. Proszę powiedzieć o swoich doświadczeniach zawodowych.

Lucyna Sokołowska: Z wykształcenia jestem ekonomistą. Pracowałam m.in. jako inspektor w Wydziale Analiz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Od 2003 roku, po uzyskaniu wymaganych uprawnień zajmowałam się zawodowo audytem wewnętrznym. Ponad 5 lat byłam dyrektorem Departamentu Kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.
Po wyborach samorządowych w 2006 r. zostałam radną i jednocześnie członkiem Zarządu Powiatu Rzeszowskiego.

Praca, którą wykonuję zarówno zawodowo jak i w Samorządzie Powiatowym wymaga ode mnie wielu umiejętności i poświęcenia. Daje mi również dużo zadowolenia i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, szczególnie wtedy, kiedy udaje się zrealizować założone cele.
W miarę możliwości pomagam innym i w wielu przypadkach z pozytywnym skutkiem.
Posiadane i zdobywane obecnie w swojej działalności doświadczenie staram się wykorzystywać jak najlepiej.

Pt., 8 Mrz. 2019 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska