Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

To fantastyczny jubileusz – wywiad z Ludwikiem Węgrzynem

To fantastyczny jubileusz – wywiad z Ludwikiem Węgrzynem .

11 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich. Zaraz po zakończeniu spotkania Dziennik Warto Wiedzieć poprosił o kilka słów komentarza Ludwika Węgrzyna prezesa Zarządu, Starostę Bocheńskiego.

Dziennik Warto Wiedzieć: Panie Prezesie, otwierał Pan obrady, prowadził panele. Jak ocenia Pan przebieg Jubileuszowego Posiedzenia ZPP? Jak było?

Ludwik Węgrzyn: Fantastyczny jubileusz, fantastyczne wrażenia. Wspaniali ludzie, którym się należy takie święto i o wiele więcej. To oni od 20 lat budują naszą ojczyznę. Budują pięknie. Polska pięknieje.

To nie tylko panie i panowie starostowie, który uczestniczyli w spotkaniu, ale cała rzesza samorządowców. Samorządowcy to wspólnota. To mieszkańcy, radni, urzędnicy. To oni mozolną pracą tworzą innowacje. To trudna praca. Efektywna i efektowna.

Jednym z punktów programu była uroczysta gala, podczas której odznaczeni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia, a więc Ci samorządowcy, którzy od samego początku istnienia powiatów pełnią swoje funkcje.

Przyznano 26 wyróżnień. To bardzo ważne, aby doceniać tych, którzy trwają przy samorządzie powiatowym przez tyle lat. Ich doświadczenie i mądrość są nie do przecenienia. Mówiłem o tym podczas inauguracji posiedzenia. Wspólne działania starostów i radnych złożyły się na ogromny sukces. Przez niemal 30 lat niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej Polskę kształtuje samorząd, w tym od 20 lat samorząd powiatowy. Brońmy tego, gdyż najlepszą reformą, która się udała była reforma samorządu terytorialnego. Pamiętajmy o tym i szanujmy powiaty.

Ma Pan bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Pan także otrzymał statuetkę i tytuł Samorządowca 20-lecia. Co to dla Pana znaczy?

Oczywiście czuję się zaszczycony. Stanąłem obok znakomitych kolegów. To bardzo wzruszające. Jednocześnie też skłaniające do wielu refleksji. Bycie starostą to nie zawód, to misja.

Sob., 15 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka